Historie firmy

Firmu jsem založil v roce 1990 pod názvem Jiří Dvořák - ADOP.

Hlavním zaměřením podnikatelské činnosti byla a stále je tuzemská, ale i zahraniční autobusová doprava.

Vodáci

Zajistili jsme dopravu několika desítek vodáckých zájezdů. Mezi nejhezčí zájezdy patřily například:

  • Rakousko - Švýcarsko - Itálie
  • Německo - Francie
  • Německo - Španělsko - Andora
  • Prakticky každoročně jezdíme s vodáky zájezd Slovensko - Polsko
  • Lotyšsko - Litva
  • Rumunsko, které nás překvapilo krásnou, ještě nedotčenou krajinou i naprosto bezproblémovým průběhem (co se týkalo nákupů potravin i nafty, bezpečnosti apod).
  • Hlavní perla našich vodáckých zájezdů bylo a nepochybně je Norsko. Do Norska jezdíme už od roku 1992 a máme s touto zemí bohaté zkušenosti.

Cyklistika

V roce 2002 jsme pořídili dva vleky speciálně na kola, jak za autobus (45 - 53 lidí + 40 kol), podrobněji viz nabídka vozového parku. Tím jsme rozšířili možnosti dopravy pro cyklisty.

Máme již za sebou tuzemské, ale i zahraniční cyklistické zájezdy (Francie, Španělsko, Rakousko, Dánsko, Norsko). Frekventovaná je rovněž doprava na jednodenní zájezdy.

Cyklisty dopravíme do výchozího bodu trasy a přijedeme pro ně do cíle. Cestou zajišťujeme případný servis.

Adventní speciality

Adventní specialitou firmy je doprava škol a školek do Muzea betlémů na Karlštejně.

Zima a lyžování

Mimo dopravu na hory v tuzemsku - například na lyžařské kurzy a podobně, zajišťujeme i dopravu na jednodenní lyžování pro sjezdaře i běžkaře.

Za sněhem do zahraničí dopravujeme klienty nejčastěji do sousedního Rakouska - např. na ledovec Kaprun, či do oblasti Dachsteinu. Tyto zájezdy bývají organizovány nejčastěji na dobu od tří do pěti dnů (zpravidla je odjezd ve čtvrtek v noci, pátek až neděle lyžování, návrat ve večerních hodinách v neděli). Rovněž zabezpečujeme dopravu do lyžařských středisek ve Francii (byli jsme například v Risoulu, v Les Menuires, Alp de Huez a Tignes).

Turistika, kultura a letní pobyty u moře

Turistické a poznávací zájezdy tvoří rovněž důležitou náplň činnosti firmy. Za kulturou často vyjíždíme do Německa ( naposledy jsme dopravovali zájezd směřující do Berlína na návštěvu "Velké muzeální noci"), do Rakouska (např. Vídeň, Salzburg), Itálie (Benátky, Řím). Velice zajímavý a krásný zájezd jsme absolvovali i například v roce 1994 - přes Polsko, pobaltské republiky Švédskem, Norskem až za polární kruh.

Každé léto, počínaje rokem 1995 dopravujeme turisty na mnoho krásných míst na pobřeží Chorvatska, do Itálie jezdíme pravidelně již od roku 1992.

Od roku 1991 jsme procestovali prakticky celou Evropu
a stále se těšíme na další cesty.
Možná tentokrát společně právě s Vámi...

Za ADOP Jiří Dvořák


Kontakt

Jiří Dvořák - ADOP

ŽALOVSKÁ 108/8
18100 - Praha 8, Čimice


tel. 725 042 002
dispečink
tel: 725031003, 725042002
Naše autobusy, mikrobusy, vleky